Screenlab » Nowy iPhone 13 – co odróżnia go od poprzednich modeli?
iphone serwis kraków1

Nowy iPhone 13 – co odróżnia go od poprzednich modeli?

Co roku firma Apple prezentuje nowe modele iPhone’ów i tak naprawdę ich systematyczne premiery stały się już tradycją. Na nową rodzinę “trzynastek” z niecierpliwością czekali fani iPhone’a, ale również i konkurencja, ponieważ to właśnie Apple wyznacza nowe standardy i kierunek rozwoju technologicznego w branży. Czy było na co czekać i jak prezentują się właściwości nowych iPhone’ów 13? Oto co trzeba o nich wiedzieć.

Prezentacja nowego modelu

Warto zacząć od zewnętrznego przedstawienia modelu. Po pierwsze można wybierać w czterech wersjach, różniących się wielkością ekranu, obudową, a także możliwościami fotograficznymi: iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max. W premierowych iPhone’ach występują również modne warianty kolorystyczne w zależności od wersji urządzenia (różowy, niebieski, czarny, księżycowa poświata oraz czerwony; w Pro i Pro Max dostępne kolory to grafitowy, srebrny, złoty oraz górski błękit). Sama obudowa wykonana jest z mocnego szkła i stali nierdzewnej. Wcięcie w ekranie zmniejszyło się natomiast aż o 20%.

Aparat i tryb filmowy

To, co szczególnie odróżnia nowy model iPhone’a 13 od poprzedników to z pewnością wyposażenie w wyjątkowy, jedyny na rynku aparat z zachwycającymi jakością możliwościami filmowymi.

Jeżeli zależy nam na wykonaniu idealnych zdjęć w dzień, możemy spokojnie zdecydować się na zakup wersji mini lub zwykłego iPhone’a 13. Posiadają one zaawansowaną optyczną stabilizację obrazu (do tej pory stosowaną wersji Pro) oraz możliwość nałożenia naturalnie wyglądającego filtru fotograficznego, dzięki czemu zdjęcia otrzymają niepowtarzalny styl.

Natomiast wersja Pro i Pro Max oferuje zachwycające jakością i stylem wykonania zdjęcia nocne. Dla osób szczególnie wymagających, chcących pozbyć się ograniczeń w robieniu fotografii przy słabym oświetleniu lub w całkowitej ciemności, jest to wręcz wymarzona opcja warta swojej ceny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu aparatu 12 MP posiadającym obiektyw szerokokątny z przysłoną f/1.8 oraz rewelacyjnym trybem fotografii makro.

Największą gratką dla wielbicieli Apple jest zastosowany w iPhone 13 tryb filmowy, który pozwala osiągnąć efekt kinowy nagranego wideo. Wszystko dzięki efektowi głębi spowodowanemu automatycznemu dostosowywaniu ostrości do nagrywanych elementów w kadrze. W ten sposób ostrość przechodzi z jednego punktu na drugi, pozostawiając resztę w lekkim rozmyciu. Daje to wprost niewyobrażalnie profesjonalny efekt, wykorzystywany w najlepszych produkcjach filmowych. Możliwa jest także zmiana ostrości w postprodukcji.

iphone serwis kraków

Pozostałe ulepszenia

Sprawniejsze działanie iPhone 13 w porównaniu z poprzednimi modelami, a także ofertami konkurencji, jest możliwe dzięki ponownemu zastosowaniu technologii 5G, tym razem wyposażonej w więcej pasm.

Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście ekran nowego modelu, który został wyposażony w wyświetlacz Super Retina XDR OLED, który przede wszystkim stanowi o tym, że iPhone 13 jest prawie o 30% jaśniejszy od poprzednika.

Dodatkowo nowe iPhone’y z serii Pro posiadają technologię ProMotion, która pozwala na zmienne wykorzystanie częstotliwości odświeżania w zakresie od 10 do 120 Hz. Takie rozwiązanie powoduje, że telefon sam dostosowuje zmianę częstotliwości w zależności do tego, co aktualnie jest wyświetlane na ekranie. Dzięki temu oszczędzamy energię, a także możemy być jeszcze bardziej pewni bezpieczeństwa naszego urządzenia, gdyż omawiana technologia poprawiła jakość skanera Face ID i „przebicie” się przez zabezpieczenia osób niepożądanych stało się dużo trudniejsze.

Kolejnym aspektem, o którym należy wspomnieć jest lepszy procesor Apple A15 Bionic, który ma być o 50% szybszy od urządzeń innych producentów. Poza tym, że jest to najszybszy procesor dostępny obecnie na rynku, to jeszcze pozwala on na lepsze przetwarzanie grafiki oraz jest dużo bardziej energooszczędny od poprzedników.

Ostatnią kwestią, jaką warto przedstawić, jest bateria, której wydajność, w porównaniu z iPhone 12, jest o około 9 – 18,5% większa. Być może suche liczby nie robią wrażenia, ale w przedstawieniu na dobowe zużycie baterii przedstawia się to znacznie bardziej efektywnie. Wystarczy powiedzieć, że w wersji Pro Max możemy odtwarzać wideo nieprzerwanie przez 28 godzin, co jest wynikiem zaskakującym i godnym podziwu.

Shopping Cart
Przewiń do góry