Screenlab » Serwis » Huawei

Serwis Huawei

Wyświetlanie 1–12 z 155 wyników

Serwis Huawei

Huawei to chiński producent elektroniki użytkowej. Marka Huawei znana była od dawna w branży IT. Urządzenia Huawei doskonale sprawdziły się w infrastrukturach sieciowych. W pierwszej dekadzie XXI wieku chiński producent rozpoczął ekspansję na rynku urządzeń mobilnych. W 2020 roku smartfony Huawei obecne były u co piątego użytkownika telefonu na świecie.

Smartfon Huawei w 2022 roku – czy warto

Marka Huawei szturmem zdobyła tytuł lidera w produkcji i sprzedaży innowacyjnych smartfonów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ze względu na kontrowersje związane z podejrzeniami o szpiegostwo na rzecz Chin urządzenia Huawei są w ostatnich latach na cenzurowanym. Konsekwencją swoistego bojkotu marki głównie ze strony Stanów Zjednoczonych jest brak sklepu z aplikacjami Google Play na smartfonach Huawei z systemem Android. W konsekwencji chiński gigant stworzył własną platformę z aplikacjami (Huawei Mobile Services), która z dużym sukcesem zastępuje sklep z aplikacjami od Google w najnowszych smartfonach.

Zakup smartfona Huawei w 2022 roku bez Google Play jest decyzją kontrowersyjną. Mimo niezaprzeczalnego faktu, że topowe smartfony marki wyróżniają się znacznie parametrami i jakością (a także wysoką ceną), problemy z dostępem do sklepu Google’a mogą skutecznie zniechęcić do zakupu urządzenia.

Całe szczęście Huawei dobrze pozycjonuje nie tylko topowe modele, ale także budżetowe smartfony. Istnieje wiele solidnych “słuchawek” tego chińskiego producenta już za kilkaset złotych. Oferują one bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Jak wygląda zatem dostęp do usług serwisowych? Gdzie naprawiać smartfony Huawei? Gdzie oddać Huawei na gwarancję? Czy Autoryzowany Punkt Sprzedaży i Serwisu to jedyne rozwiązanie?

Naprawa telefonów Huawei

Mimo swojej niezaprzeczalnej jakości telefony tego dalekowschodniego producenta również ulegają różnym awariom. Pęknięty wyświetlacz, uszkodzona matryca lub szybka to najczęstsze powody wizyty w serwisie Huawei. Takiej usterki nie usuniemy samodzielnie. W telefonie po dwóch latach użytkowania może doskwierać zużyta bateria. Po kilkuset cyklach ładowania akumulator już nie trzyma swojej pojemności. Gniazdo ładowania USB lub gniazdo słuchawkowe to kolejne słabe punkty każdego smartfona. Gdy są często wykorzystywane, mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym. Problem z obiektywem aparatu smartfona również jest do rozwiązania przez serwis Huawei. Ten producent szczyci się ponadprzeciętnymi obiektywami swoich urządzeń – warto więc pilnować, aby aparat służył nam jak najdłużej.

Jak naprawić Huawei?

Naprawy telefonu komórkowego można dokonać na dwa sposoby. Pierwszy, samodzielny jest zdecydowanie przez nas odradzany. Czasy, gdy telefon można było naprawić samodzielnie już dawno minęły. Szczelne obudowy, do wnętrza których trzeba dostać się za pomocą specjalistycznych narzędzi skutecznie zniechęcają majsterkowiczów amatorów. Ryzyko uszkodzenia urządzenia jest zbyt duże.

Warto oddać smartfon do serwisu Huawei, aby specjaliści podjęli się naprawy usterki. Do wyboru mamy dwa rodzaje punktów naprawczych – niezależny serwis Huawei albo Autoryzowany Punkt Sprzedaży i Serwisu. Oba rozwiązania z pewnością zapewnią właściwe wsparcie i serwis.

Jak wysłać telefon do serwisu Huawei?

W Polsce istnieje kilka autoryzowanych serwisów marki, do której możemy dostarczyć popsuty smartfon. Telefon do serwisu Huawei można wysłać obecnie nawet kurierem. Przy przygotowywaniu wysyłki warto pamiętać o skutecznym zabezpieczeniu smartfona na czas podróży. To, że urządzenie ma usterkę nie musi oznaczać, że chcemy, aby telefon został bardziej uszkodzony w transporcie.

Gdzie oddać Huawei na gwarancję?

Jeśli nasz telefon nie jest starszy, niż dwa lata i już nam coś w nim przeszkadza, zawsze zachęcamy do skorzystania z naprawy gwarancyjnej. Takiej naprawy dokonuje się w jednym z Autoryzowanych Punktów Sprzedaży i Serwisu Huawei. Naprawę można umówić telefonicznie. Autoryzowany Punkt Sprzedaży i Serwisu ma dedykowaną infolinię, poprzez którą można zamówić kuriera do domu. 

Kiedy są dni serwisowe Huawei?

Naprawa smartfona Huawei w autoryzowanym serwisie wiąże się jeszcze z dodatkową korzyścią. Jest nią promocja podczas Dni Serwisowych Huawei, które trwają w ostatnią środę, czwartek i piątek miesiąca. W ramach promocji można skorzystać z rabatu w wysokości 100 zł na dowolne naprawy. Dodatkowa korzyścią jest darmowa wymiana folii na wyświetlacz lub wymiana nakładek silikonowych. W dniu pisania tego artykułu naliczyliśmy się dziewięciu autoryzowanych punktów napraw zlokalizowanych w większości dużych miast w Polsce.

Naprawa telefonów Huawei – serwis

Warto analizować cenę naprawy Huawei w autoryzowanych salonach. Być może rabat w wysokości 100 zł na naprawę nie jest aż tak atrakcyjny. Zdarza się, że serwis Huawei w niezależnym punkcie napraw telefonów komórkowych jest usługą tańszą. W niezależnym serwisie Huawei możemy mieć możliwość wybrania podzespołów do naprawy. 

Wymiana baterii Huawei

Zastosowanie alternatywnych podzespołów podczas naprawy smartfona jest korzystne szczególnie w przypadku zużytej baterii. Oryginalne akumulatory Huawei mogą nie mieć wystarczającej pojemności, nawet jeśli są nowe. Skorzystanie np. z tańszego, ale solidnego zamiennika oryginalnej baterii o zwiększonej pojemności pozwoli nam cieszyć się smartfonem dłużej. 

Wymiana szybki Huawei

Najczęstszym uszkodzeniem smartfona każdej marki (nie tylko omawianego chińskiego producenta) jest jest pęknięta szybka. Naprawa nie jest szczególnie skomplikowana. Wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i narzędzi, aby podczas naprawy nie uszkodzić innych podzespołów smartfona.

Wymiana wyświetlacza Huawei

Gdy smartfon upadnie lub zostanie uderzony na tyle mocno, że poza pękniętą szybką pojawią się  inne uszkodzenia, jak np. paski na wyświetlaczu, rozlany obraz lub niedziałająca matryca, musimy liczyć się w wymianą całego wyświetlacza. Jest to naprawa dość droga, gdyż części zamienne, nie tylko oryginalne, ale również od alternatywnych dostawców są drogie. Często przekraczają one ceną ¼ wartości nowego urządzenia.

Zobacz także:

Shopping Cart
Scroll to Top
Przewiń do góry