Screenlab » Serwis » Samsung » Samsung S8

Samsung S8

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Samsung s8
Żywotność baterii
Pojawienie się pierwszych telefonów komórkowych zrewolucjonizowało świat. Jeszcze kilkanaście lat temu urządzenia te służyły nam głównie do wykonywania połączeń i odbierania wiadomości, dzisiaj pełnią zdecydowanie więcej funkcji. Bez telefonu wielu ludzi nie wyobraża sobie dnia, dlatego dotkliwie odczuwamy ewentualne awarie, które znacznie obniżają komfort korzystania z urządzenia. Jeden z największych problemów ówczesnych smartfonów stanowi krótka żywotność baterii. Przyjmuje się, że są one w stanie wytrzymać około 500 cykli ładowania, a po tym czasie ich wydajność zaczyna gwałtownie spadać. Dane te wskazują więc na to, że naprawy baterii w Samsungu S8 powinno dokonać się po około 2 latach.
Symptomy zużywającej się baterii
Jeśli telefon nagle się wyłącza, pomimo tego, że na pasku naładowania pozostało jeszcze kilkanaście procent, sugeruje to zmniejszenie pojemności baterii. Innym oczywistym sygnałem jest konieczność ładowania urządzenia kilkukrotnie w ciągu dnia. Bagatelizowanie spadku wydajności akumulatora nie tylko zdecydowanie utrudnia korzystanie ze sprzętu, ale również może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zdarza się, że mocno zużyta bateria zniekształca się w wyniku dużego obciążenia i prowadzi do uszkodzenia innych komponentów. Może wywołać nawet pęknięcie obudowy i wyświetlacza, dlatego by uniknąć ponoszenia niepotrzebnych kosztów wynikających z potencjalnych awarii, zaleca się regularną naprawę baterii Samsunga S8. Jeszcze kilka lat temu samodzielna wymiana baterii nie sprawiała trudności, obecnie jednak stanowi zdecydowanie cięższe zadanie. Wymaga nie tylko zdolności manualnych, ale także odpowiednich narzędzi oraz wiedzy na temat budowy telefonu. Jeśli więc nie posiadasz doświadczenia w tego typu czynnościach, to zachęcamy do skorzystania z usług naszego salonu. Wykwalifikowani pracownicy dokonają naprawy baterii Samsunga S8 sprawnie i skutecznie, a Tobie przywrócą pełny komfort korzystania z urządzenia.
Jak przedłużyć żywotność baterii?
Chcąc nieco przedłużyć żywotność baterii, należy stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim warto pamiętać, że na wydajność akumulatora niekorzystnie wpływa korzystanie ze smartfona w zarówno bardzo wysokich, jak i chłodnych temperaturach. Oprócz tego nie powinno się przegrzewać baterii, ładowanie telefonu w etui lub na przykład pod poduszką znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia awarii. Na zoptymalizowanie działania akumulatora wpłynie prawidłowe ładowanie urządzenia – przede wszystkim używanie oryginalnych kabli oraz niedopuszczanie do rozładowania telefonu poniżej 10%.

Shopping Cart
Przewiń do góry