Wymiana wyświetlacza Samsung

Wyświetlanie 1–12 z 63 wyników

Zbita szybka lub uszkodzony ekran to jedno z najczęstszych uszkodzeń smartfonów każdej marki. Nie inaczej jest z telefonami producenta Samsung. Jak się zabrać do naprawy wyświetlacza Samsung?

Wymiana zbitej szybki  w telefonie Samsung

Telefony Samsung są wyposażone w bardzo zaawansowane wyświetlacze chronione przez szybki o dużej twardości. Niestety duża twardość materiału, z którego wytwarzana jest szybka nie idzie w parze z jej trwałością. Szkła Gorilla Glass są niezwykle kruche. Uszkodzenia zbitej szybki w telefonach Samsung powstają najczęściej w wyniku nawet niewielkich uderzeń o twarde krawędzie. Szybka w Samsungach pęka równie łatwo przy uderzeniach punktowych. Typowa “pajęczyna” na ekranie to znak, aby zacząć interesować się wymianą zbitej szybki w telefonie Samsung.

Wymiana uszkodzonego wyświetlacza w telefonie Samsung

Szkło na ekran i szybka to jedynie powłoki ochronne dla wyświetlacza smartfona. Jak wszyscy wiemy, wyświetlacze Samsung charakteryzują się wyjątkowymi parametrami, z których najbardziej wyróżnia się skala i nasycenie barw. Niestety, uszkodzenie matrycy jest usterką bardziej poważną, niż zbite szkło ochronne lub szybka. O ile z pękniętym szkłem można jeszcze pracować na smartfonie, to uszkodzony wyświetlacz może całkowicie uniemożliwić korzystanie  z telefonu. Konieczna więc będzie jego wymiana.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung?

Wymiana wyświetlacza w smartfonie Samsung, lub jakiejkolwiek innej marki jest dość rutynowym zleceniem serwisowym. Cena usługi zaczyna się od ponad 100 zł do kilkuset złotych w zależności od modelu telefonu i stopnia złożoności wymiany. Jest to i tak koszt nieporównywalnie niższy, niż wymiana smartfona na nowy. To wszystko pod warunkiem, że jesteśmy już w posiadaniu właściwej matrycy do wymiany. W przeciwnym wypadku koszt wymiany może znacznie wzrosnąć.

Ile kosztuje ekran do Samsunga?

Ekran do Samsunga jest jednym z najdroższych wymienialnych elementów w telefonie. Jego ceny mogą przekraczać nawet tysiąc złotych w zależności od modelu. Oczywiste jest, że starsze modele mają matryce tańsze, a najnowsze flagowce posiadają droższe ekrany. Podobnie jest z dostępnością. Zdecydowanie łatwiej dostępne są ekrany do telefonów starszych i bardziej dostępnych. Na popularnych serwisach aukcyjnych pełno jest ofert ekranów do Samsungów, zarówno nowych, jak i wymontowanych z uszkodzonych telefonów. Z kolei części zamienne do flagowców tego koreańskiego producenta nie są aż tak powszechne. Matryca do najnowszych Samsungów może być dostępna często jedynie w autoryzowanych serwisach Samsung.

Jaki wyświetlacz Samsung kupić?

Na tym etapie warto zastanowić się, czy warto szukać nowego ekranu na własną rękę znając model telefonu, czy może lepiej zdać się na wiedzę serwisu? Wiele popularnych telefonów marki Samsung, mimo tego samego modelu występuje w wielu wariantach, które niekoniecznie różnią się niuansami, lecz może także i rodzajem montowanego ekranu. Taką wiedzę powinien mieć właśnie profesjonalny serwis GSM. Ponadto poza zakupem właściwego wyświetlacza trzeba się orientować, jakie dodatkowe akcesoria i elementy montażowe są niezbędne do wymiany wyświetlacza Samsung. Kupując ekran na własną rękę mamy szansę zaoszczędzić, ale również i stracić, gdy okaże się, że zamówiliśmy niewłaściwy rodzaj lub model matrycy Samsung.

Wymiana wyświetlacza Samsung samodzielnie

Tym bardziej całkowicie odradzamy samodzielną wymianę wyświetlacza Samsung. Bez posiadania odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim wiedzy wymiana choćby szybki w smartfonie jest zadaniem bardzo karkołomnym. Nieumiejętna wymiana wyświetlacza może prowadzić nawet do uszkodzenia innych podzespołów lub nawet całego telefonu. Tylko na filmach poradnikowych na Youtube wymiana wyświetlacza wygląda na zadanie szybkie i łatwe. Rzeczywistość jest niestety inna.

Ile trwa wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung?

Wymiana wyświetlacza nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem dla wprawionego serwisanta. Jako klienci nie patrzymy serwisantowi na ręce, ale podejrzewamy, że cały proces trwa do dwóch godzin pracy. Niemniej jednak nie jest to tak szybki serwis, jak wymiana szybki ochronnej. Musimy się więc liczyć z pozostawieniem telefonu w serwisie na jeden dzień roboczy. Czas naprawy może się wyróżnić, gdy serwis ma dużo urządzeń do naprawy lub gdy wyświetlacz do danego modelu Samsunga nie jest nigdzie dostępny. Dobre centrum serwisowe GSM ma sprawdzonych dostawców, od których kupują niezbędne akcesoria i części zamienne.

Wymiana wyświetlacza Samsung przez internet

Wymianę wyświetlacza Samsung można również zlecić przez internet. Kurier odbierze od nas ubezpieczoną paczkę z telefonem, która już na drugi dzień roboczy powinna znaleźć się w serwisie naprawczym. Serwis gsm przeprowadzi rzetelny przegląd urządzenia oraz dobierze właściwe podzespoły. Telefon powinien być gotowy do wysyłki zwrotnej kolejnego dnia roboczego. Proces wymiany wyświetlacza Samsung na odległość nie różni się więc niczym od takiej samej naprawy w lokalnym serwisie telefonów komórkowych. Do czasu oczekiwania dochodzi jeszcze czas transportu telefonu od właściciela do punktu serwisowego.

Zobacz także:

Shopping Cart
Scroll to Top
Przewiń do góry