Screenlab » Telefon jako prezent pod choinkę — hit czy kit?
telefon jako prezent

Telefon jako prezent pod choinkę — hit czy kit?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Pojawiają się dylematy, jaki prezent wybrać dla każdego członka rodziny. Niektórzy zostawiają ten problem na ostatni moment, a niektórzy szykują prezentu już na kilka tygodni (a nawet miesięcy) wprzód. Coraz częściej pod choinką znajduje się przynajmniej jeden telefon, ale czy to na pewno dobry pomysł? Telefon jako prezent pod choinkę — hit czy kit? Zastanówmy się na przykładzie każdego pokolenia.

Baby Boomers

Do pokolenia baby boomers należą osoby urodzone w latach 1946-1964. Są to osoby, które obecnie znajdują się w wieku 50+. Jak łatwo się domyślić, ludzie, którzy należą do tej grupy, nie do końca docenią dobrodziejstwo telefonów. Dlaczego? Nie są tak dobrze zaznajomieni z elektroniką, często nadal mają w domu telefon stacjonarny.

Jeśli jednak zauważysz, że komuś ze starszego pokolenia w Twojej rodzinie przyda się telefon komórkowy, możesz wybrać taki z dużymi przyciskami. W tym przypadku liczy się praktyczność, nie wygląd.

telefon na prezent

Pokolenie X

Kim są? Obecnie to osoby w wieku 40+. To pokolenie wyjątkowo docenia komunikację twarzą w twarz, częściej dzwonią, niż wysyłają wiadomości SMS. Mimo wpływu starszego pokolenia dążą za nowinkami i starają się dopasować. Telefon dla osób 40+ może okazać się dobrym pomysłem na prezent. Pokolenie X nie jest jednak aż tak nastawiony na rzeczy materialne, więc nie musisz wybierać najnowszego modelu smartfona — wystarczy coś funkcjonalnego.

Pokolenie Y, tzw. Milenialsi

Ludzie urodzeni w latach 1980-1996. Wychowani w kapitalistycznych duchu, dlatego to pokolenie, bardziej niż poprzednie, doceni telefon w postaci prezentu. W ich przypadku warto już zwrócić uwagę na estetykę, warto także wybrać nowszy (o ile nie najnowszy) model. Dla nich telefon to już nie tylko wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów — chętnie używają różnych aplikacji.

Pokolenie Z (inaczej: Pokolenie C)

Dlaczego pokolenie C? Od angielskich słów connect, communicate, change, ale nazywa się ich również post-milenialsami. Telefon to istotna część ich życia, spędzają na nim sporą część dnia i nie wyobrażają sobie bez niego życia. Śmiało można stwierdzić, że telefon to wręcz idealny prezent dla tego pokolenia — bardziej niż inna elektronika, typu: tablet, laptop, itd. To osoby wychowane w erze Instagrama i TikTok, a komórka to niejako ich trzecia ręka.

Jak widzisz, telefon może okazać się idealnym prezent właściwie dla każdego pokolenia. Jednak przed zakupem opłaci się lepsze poznanie preferencji danej osoby, ponieważ telefon nie należy do najtańszych możliwości, dlatego warto przemyśleć ten pomysł.

Shopping Cart
Przewiń do góry