Screenlab » Telefon dla zapracowanych, czyli modele, które ułatwiają karierę zawodową

Telefon dla zapracowanych, czyli modele, które ułatwiają karierę zawodową

Mówi się, że komórka to dla wielu trzecia ręka – dotyczy to głównie osób, które pracują na telefonie lub stanowi on istotną część ich pracy. Dlatego dla takich osób wyjątkowo ważne będzie wybranie najlepszego modelu na rynku. Czym powinien się charakteryzować? Oto kilka wskazówek.

Wytrzymała bateria — czyli jak nie dać się zaskoczyć

Wytrzymała bateria jest wyjątkowo ważna, szczególnie gdy telefon wykorzystujemy w pracy. Nikt nie chce, aby telefon wyłączył się w trakcie ważnej rozmowy telefonicznej, czy w trakcie wypełniania dokumentów, itd.

Z reguły im większa bateria w smartfonie, tym dłużej urządzenie wytrzyma na jednym ładowaniu. Dlatego przy wyborze nowego telefonu należy zwrócić uwagę na pojemność jego baterii.

Przykładowe modele z najlepszymi bateriami:

  • Motorola Moto G 5G Plus;
  • Samsung Galaxy S10;
  • Huawei Mate 40 Pro;
  • Samsung Galaxy A70;
  • Samsung Galaxy A12.

telefon dla zarobionych

Pojemna pamięć telefonu, czyli nasza zapasowa pamięć

Smartfon to prawdziwy asystent w warunkach współczesnych realiów, kiedy pojawia się realna nadwyżka napływających informacji. Już nie wystarczy, że użytkownik po prostu uzyska do niego dostęp, bardzo ważne jest zachowanie tego, co jest ważne dla dalszej eksploatacji. Dlatego przed wyborem smartfona należy zapoznać się z opcjami przechowywania, które są oferowane w celu jak najefektywniejszego korzystania z urządzenia. Jest to pamięć RAM (odpowiedzialna za wydajność urządzenia), wbudowana (określa ilość informacji, która może być przechowywana na urządzeniu) i rozszerzalna (pomaga rozwiązać problem braku miejsca w pamięci).

Minimalna liczba na dzień dzisiejszy to 4 GB, we flagowcach ilość pamięci RAM może osiągnąć 16 GB. Jednocześnie im większa ilość pamięci RAM, tym lepszy i droższy gadżet, więc w przypadku smartfona z Androidem należy kierować się stosunkiem ceny do jakości. Z Apple jest inaczej – firma nie ujawnia pamięci RAM swoich smartfonów.
Z pamięcią wewnętrzną sytuacja wygląda trochę inaczej. Jego minimalna wielkość to 64 GB – urządzenia z tego rodzaju pamięcią można od razu odłożyć, dla współczesnego użytkownika to za mało. Optymalna liczba dla konsumenta to 128 GB lub więcej. Należy pamiętać, że około 10-12 GB zajmie system operacyjny i preinstalowane oprogramowanie.

Bezpieczeństwo w pracy i nie tylko

Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze smartfona jest jego bezpieczeństwo – w końcu będzie on przechowywał istotne informacje. Wybierając smartfon, należy wziąć pod uwagę obecność skanera linii papilarnych lub funkcji rozpoznawania twarzy, a także dostępność ochrony przed kurzem i wodą.
Eksperci są zgodni, że najbezpieczniejszymi telefonami, pod względem prywatności, są komórki Apple.

Shopping Cart
Przewiń do góry