Screenlab » Premiery nowych modeli telefonów na rok 2021
Premiery nowych modeli telefonów na rok 2021

Premiery nowych modeli telefonów na rok 2021

Premiery nowych modeli telefonów na rok 2021 Rok 2021 to istna rewolucja na rynku mobilnym. Ilość wypuszczanych smartfonów i planowanych na najbliższe miesiące premier znacznie przewyższa rekordy z powyższych lat. Jak widać, trudna sytuacja na świecie nie stanowi żadnej przeszkody dla producentów technologicznych, a pozwala na skupienie się na nowych projektach. Jakie nowości trafią w nasze ręce w tym roku?

iPhone 13 i iPhone 13 Pro Max, czyli więcej wszystkiego

Premiera iPhone 13 i iPhone 13 Pro Max zaplanowana została na wrzesień lub październik tego roku. Mimo to, sieć obiegły już zdjęcia nowego smartfona. Na podstawie prezentacji przedstawionych przez Apple, w wersji Pro Max otrzymamy jeszcze lepsze aparaty niż w poprzednich modelach, a także lepszą matrycę. Zmiana ta będzie widoczna gołym okiem -wyraźnie powiększona została powierzchnia wyspy aparatów na plecach smartfona, a jej kształt zwiększył się nawet o pół centymetra, w porównaniu do poprzednika, iPhone’a 12 ProMax. Dodatkowo, wyspa ta, zamiast prostokąta, przyjmie formę kwadratu. Z dostępnych specyfikacji wynika, że iPhone 13 Pro Max oferował będzie ekran LTPO o przekątnej 6,7cala, a najdroższe warianty będą oferowały aż 1TB pamięci wewnętrznej.

Na podstawie wstępnych prezentacji można jednak wywnioskować, że nowy model nie będzie rewolucyjny – innowacji w najnowszym modelu iPhone 13 Pro Max i iPhone 13 nie zapowiada się dużo. Zdecydowanie intrygujące są jednak wysokie częstotliwości odświeżania ekranu (aż 120 Hz w wersji Pro Max!), jak i wysoki poziom pamięci. Warto poczekać na oficjalną premierę i ostateczne słowa producenta, które przybliżą nam ten model już za kilka miesięcy.

Premiery nowych modeli telefonów na rok 2021

 

Xiaomi Mi 11 Ultra, czyli najlepszy flagowiec w historii Xiaomi

Niedawno poznaliśmy też jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku. Podkoniec marca, marka Xiaomi zaprezentowała swój najnowszy flagowiec, który specyfikacjami przebił wszystkie przedstawione przez firmę wcześniej modele. Producent z dumą określa swój produkt mianem “najlepszego telefonu z systemem Android”. Wodoszczelna obudowa, potężny procesor Qualcomm Snapdragon 888, zaawansowany układ chłodzenia – to nie wszystko, co czeka na nas w najnowszym Xiaomi. Telefon zachwyci także fanów fotografii. Znajdziemy w nim obiektyw szerokokątny 48 MP o 128 stopniach, teleobiektyw teleskopowy 48 MP wyposażony w dziesięciokrotny zoom hybrydowy i 50 MP jednostkę główną.

Model Xiaomi Mi 11 Ultra zaskoczył także wyjątkową budową wysepki z aparatami, na której znajdziemy mały ekranik. Drobny wyświetlacz na plecach telefonu ma stanowić pomoc w wykonywaniu zdjęć selfie głównym obiektywem, może też obsłużyć funkcję
Always On Display. Smartfon ten jest świeżutką nowością na naszym rynku – końcem kwietnia urządzenie zaczęło wkraczać na polskie półki sklepowe.

Samsung Galaxy Z Fold 2 i Fold 3, czyli składane ekrany na topie

Według najnowszych informacji, w tym roku oferta na rynku mobilnym ma się także poszerzyć o dwa nowe składane modele od Samsunga – Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Fold 3.Obie premiery planowane są wstępnie na lipiec tego roku. Najświeższe doniesienia sugerują, że obydwa smartfony mają uzyskać, jako pierwsze telefony składane, certyfikat ochrony IP, wciąż jednak nie wiadomo, na jakim poziomie będzie oferowana ochrona. Oznacza to, że Samsung obiecuje wodoszczelną i odporną na pył konstrukcję. Aspekt ten jest niezwykle ważny w budowie składanych telefonów – we wcześniejszych modelach użytkownicy często napotykali na problem zabrudzeń przenikających pod obudowę. Teraz, wreszcie możliwe będzie uniknięcie tego typu usterek.

Z roku na rok, Samsung wypuszcza coraz lepiej zapowiadające się modele, wykorzystujące obiecujące i innowacyjne rozwiązania. Zobaczymy, jak będzie w najbliższych miesiącach. Jedno jest pewne – szykuje się wiele ciekawych premier. Oby jak najszybciej trafiły one do naszych rąk i prezentowały się równie dobrze, jak na zdjęciach producentów.

Shopping Cart
Przewiń do góry