Screenlab » Nowy Smartwatch konkurencją dla Apple Watch?
Apple Watch

Nowy Smartwatch konkurencją dla Apple Watch?

Smartwatch, Apple Watch to najpopularniejsze przykłady wearables, czyli urządzeń ubieralnych, tak zwanych „technologii do noszenia”. Są to urządzenia wyglądem przypominające zegarki, jednak posiadające również znacznie więcej zaawansowanych technologii elektronicznych. Doskonale wyręczają smartfon, komputer czy profesjonalny zegarek sportowy z wielu czynności, na przykład odbieranie rozmów, sprawdzanie pogody, kontrolowanie snu, spalonych kalorii, liczby zrobionych kroków i wiele, wiele innych. Powstanie Apple Watch było prawdziwym strzałem w dziesiątkę, sprawiając, że to absolutny bestseller w dziedzinie inteligentnych zegarków. Krokom Apple dorównały również inne marki, tworząc Smartwatche, również cieszące się dużą popularnością. Czy Apple Watch powinien traktować Smartwatch jako konkurencję?

Team Android vs team iOS

Bardzo ważną cechą Apple Watch, którą powinniśmy znać, zwłaszcza przed zakupem, jest jego kompatybilność tylko z systemem operacyjnym Apple, czyli iOS. Zatem posiadacze smartfonów z androidem nie będą w stanie połączyć się z Apple Watch. Smartwatch jest bardziej elastyczny w tym zakresie. Możemy powiązać go zarówno z iPhone (system iOS) jak i każdym innym smartfonem (Android).

Takie ograniczenie spowoduje, że osoby, które korzystają z systemu Android, wybiorą Smartwatch. Ta bariera w połączeniu Apple Watch z innymi urządzeniami jest przejawem odrębności, poczucia wartości marki i prestiżu firmy Apple. Marka może liczyć na zakup urządzenia przez klientów zaangażowanych, którzy przywiązani są nie tylko do produktów, ale i firmy. Tacy konsumenci, posiadając iPhone’a najprawdopodobniej i tak zdecydują się na Apple Watch. Jednak pozostali, mogą nie być tak wierni i wybrać inny Smartwatch.

Smartwatch

Różnorodność czy klasyka?

Kolejna różnica między Apple Watch i Smartwatch to wygląd. Wiele osób często zwraca uwagę na jednolitość zegarków od marki Apple. Jedyne co je od siebie różni to wielkość czy kolor paska, natomiast kształt jest zawsze ten sam, co nadaje im sportowego wyglądu. Nie da się jednoznacznie stwierdzić czy jest to wada, czy zaleta. Dla jednych taki klasyczny wygląd to plus, a dla innych monotonia. Marki produkujące Smartwatche oferują nam zegarki w różnych odsłonach, kształtach, kolorach itp., dzięki czemu można zdecydować się na coś mniej lub bardziej eleganckiego. Czy stanowi to zagrożenie dla Apple Watch?

Dla klientów, którym odpowiadają parametry Smartwatcha i szukają czegoś o bardziej niestandardowym wyglądzie, Apple Watch może nie być właściwym wyborem. Jednak zdecydowana część klientów wybierze funkcjonalność zegarków marki Apple wraz z jego klasycznym stylem.

Shopping Cart
Przewiń do góry