Screenlab » Najlepsze aplikacje mobilne do obróbki zdjęć
aplikacja do zdjęć 1

Najlepsze aplikacje mobilne do obróbki zdjęć

Smartfony aktualnie w wielu przypadkach zastąpiły profesjonalny sprzęt do robienia zdjęć. Nie ma co się dziwić, są one łatwiejsze w obsłudze, niewymagające niemal żadnych umiejętności z dziedziny fotografii oraz po prostu mniejsze, co daje możliwość zabrania ich ze sobą wszędzie.

Chociaż wykonanie fotografii telefonem komórkowym nie sprawia problemów, to obrobienie zdjęć nie jest już tak łatwym zadaniem. Każdy smartfon posiada podstawową gamę filtrów i funkcji do przerabiania zdjęć. Jeśli jednak oczekujemy lepszych efektów i interesuje nas coś bardziej rozbudowanego, możemy wesprzeć się jedną z aplikacji do obróbki zdjęć. Mogą z nich korzystać zarówno kompletni amatorzy fotografii jak i grafiki, ale również profesjonaliści.

VSCO — perełka instagramowiczów

To jedna z ulubionych aplikacji wielu instagramowiczów. Co ciekawe, daje możliwość obrobienia zdjęć i jednocześnie dołączenia do portalu społecznościowego VSCO. Ma wielu zwolenników na całym świecie, którzy przerabiają i publikują tam swoje dzieła. Można więc powiedzieć, że VSCO to społeczność fanów fotografii i obróbki zdjęć oraz kopalnia inspiracji.

Od technicznej strony, aplikacja posiada mnóstwo funkcji, zarówno tych zupełnie podstawowych, jak regulowanie nasycenia czy kontrastu, ale również pozwala poznać bardziej niestandardowe opcje. Oferuje także wiele filtrów wysokiej jakości, których intensywność można regulować według własnych preferencji. VSCO pozwala także na kontrolowanie aparatu, jeszcze przed zrobieniem zdjęcia, otrzymujemy możliwość dostosowania naświetlenia, balansu bieli czy ekspozycji i ostrości (używając aparatu w aplikacji, możemy ustawić je na dwa odrębne punkty zdjęcia).

Aplikacja do obróbki zdjęć

Snapseed — aplikacja, która powróciła po przerwie

Aplikacja stworzona przez firmę, która tworzy najlepsze wtyczki dla takich programów jak: Photoshop czy Lightroom. Używając Snapseed możemy pozwolić, by program obrobił nasze zdjęcie po części samodzielnie, automatycznie lub możemy zająć się tym sami, regulując poszczególne parametry według własnego uznania. Wachlarz funkcji jest bogaty, pozostawiając nam spore pole manewru. Obrabiając zdjęcie, możemy dostosowywać wszystkie funkcje do całego zdjęcia lub skupić się tylko na wybranym jego fragmencie. Zdecydowanym atutem aplikacji Snapseed jest ilość efektów oraz filtrów i możliwość zmiany ich parametrów.

Pixlr — wiele możliwości i prosta obsługa

Aplikacja, która poza wieloma podstawowymi funkcjami ma spore zaplecze ciekawych efektów (na przykład ołówka). Z pewnością polubią ją miłośnicy stylu vintage, z faktu na wiele efektów wprowadzających zdjęcia w taki właśnie klimat. Pixlr to możliwość tworzenia różnego rodzaju kolaży. Dodatkiem jest bogactwo stylów czcionek, dzięki czemu można urozmaicić nasze zdjęcia przez dodanie do nich tekstów.

Shopping Cart
Przewiń do góry