Screenlab » Kiedy jest czas na wymianę baterii w telefonie?
Wymiana baterii

Kiedy jest czas na wymianę baterii w telefonie?

Sobotnie spotkanie ze znajomymi lub wesele kuzynki, a nie ma jak naładować telefonu, który po godzinie jest już rozładowany? Szybko rozładowujący się smartfon może sprawiać dużo problemów i wprawiać we frustrację. Najchętniej ma się ochotę rzucić telefonem i kupić nowy. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Znacznie taniej wyjdzie wymiana samej baterii. Kiedy to zrobić?

Dlaczego warto wymienić baterię?

Nie każdy z użytkowników smartfonów ma świadomość, że uszkodzona bateria może wpływać na całą pracę urządzenia. Zwiększa ona wtedy swój rozmiar, co wpływa negatywnie na wyświetlacz. Odbija się to również na naszym spokoju i komforcie — z tyłu głowy pozostaje myśl, że zaraz zostaniemy odcięci od świata. Alternatywą ładowarki jest powerbank, którego możemy użyć w dowolnym miejscu. Jednak, o jego naładowaniu również należy pamiętać, co czasem może być problematyczne.

Nie każdy z użytkowników smartfonów ma świadomość, że uszkodzona bateria może rzutować na całą pracę telefonu. Zwiększa ona wtedy swój rozmiar, co wpływa negatywnie na resztę urządzenia. W dzisiejszych czasach telefony spełniają wiele funkcji, co w dużym stopniu pogarsza wydajność.

Wymiana baterii w telefonie

Kiedy więc zdecydować się na wymianę?

Odpowiednim momentem powinny być dwa lata. Mało kto jednak będzie liczył dni kalendarzowe i o tym pamiętał. W takim wypadku należy zwracać uwagę na “zachowanie” smartfona. Istnieje parę ważnych czynników, które świadczą o złej kondycji baterii. Oczywistym jest szybkie rozładowywanie się telefonu. Jednak innymi czynnikami sugerującymi uszkodzenie baterii może być zbyt szybkie nagrzewanie się urządzenia bądź brak reakcji na włączenie go. Warto już przy pierwszych oznakach pójść do salonu, aby nie pozostać bez kontaktu ze światem.

Ile zapłacimy za usługę?

Koszty należy podzielić na same baterie oraz proces wymiany. Ich ceny wahają się w granicach 40-50 zł. Wymiana może być jednak droższa. Spowodowane jest to większą trudnością całego procesu. Są to kwoty od kilkudziesięciu złotych, do nawet powyżej stu złotych. Często jest to również zależne od marki telefonu.

Wspominając stare modele telefonów (tzw. cegły) trzeba przyznać, że proces wymiany baterii był znacznie łatwiejszy i można było wykonać go samodzielnie. W niektórych przypadkach nie było to nawet potrzebne, bo urządzenie działało do dwóch dni bez ładowania. Teraz jednak warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej osoby, aby smartfon po wymianie mógł wrócić do poprzedniego stanu.

Co zrobić, aby bateria dłużej się trzymała?

Gdy telefon zacznie działać wolniej, najlepiej go zresetować poprzez ponowne włączenie. Sposób prosty, ale jakże pomocny. Niepotrzebne funkcje warto wyłączyć, a zbędne aplikacje usunąć. No i najważniejsze — sposób ładowania. Najlepiej unikać całkowitego rozładowywania, a gdy bateria dochodzi do 80%, odłączyć od ładowarki.

Shopping Cart
Przewiń do góry