Screenlab » Jak wygląda wymiana gniazda do ładowania USB?
Jak najczęściej powstają usterki gniazda do ładowania USB?

Jak wygląda wymiana gniazda do ładowania USB?

Urządzenia mobilne stały się dla nas narzędziami niezbędnymi do pracy, nauki i rozrywki. W szczególności w pandemię używamy je bardzo intensywnie, co sprawia, że wymagają one częstszego ładowania. Może to skutkować po jakimś czasie problemami z gniazdem USB. Jest to bardzo kłopotliwe, ponieważ nasze urządzenie albo nie doładowywuje się do 100 procent, albo nie ładuje się wcale. W takim momencie zależy nam na jak najszybszej naprawie tej usterki, żeby móc korzystać z naszego urządzenia bez długiej przerwy.

Jak najczęściej powstają usterki gniazda do ładowania USB?

Problemy z gniazdem do ładowania USB mogą wynikać z wielu przyczyn. Zacznijmy od tego, że większość z nas nosi swoje urządzenia w kieszeni lub torebce, gdzie narażone są na różnego typu zanieczyszczenia, które dostają się do podzespołu ładowania, sprawiając, że nasze gniazdo nie działa, tak jak powinno.

Oprócz tego, coraz częściej zabieramy nasze smartfony czy tablety do łazienki, aby używać je w trakcie kąpieli. Nawet jeśli nie dojdzie do bezpośredniego zalania, to może pojawić się spora ilość wilgoci, która także wpłynie negatywnie na podzespół ładowania.

Kolejnym bardzo częstym powodem usterek, jest nieprawidłowe podłączanie ładowarki poprzez użycie zbyt dużej siły i nieumiejętne wkładanie jej do gniazda USB. Dodatkowo sprzyja awariom również to, że użytkujemy nasze urządzenia w trakcie ładowania, ponieważ kabel jest wtedy napięty i powoduje ułamanie pinów w gnieździe lub jego odlutowanie się od płyty czy taśmy.

Jak wygląda wymiana gniazda USB?

Jeśli spróbowaliśmy już wszystkiego, czyli samodzielnego przeczyszczenia gniazda, sprawdzenia innej ładowarki oraz innych czynności, a gniazdo do ładowania USB dalej nie działa to musimy udać się do specjalistów, którzy pomogą nam z tym problemem, ponieważ samodzielna, nieumiejętna próba demontażu może zakończyć się całkowitym uszkodzeniem urządzenia, poprzez naruszenie pozostałych wewnętrznych elementów. Jak wygląda taka naprawa w serwisie?

  • Gdy do serwisu trafia nasze urządzenia, następuje demontaż, który musi być wykonany bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić przy okazji innych elementów wewnątrz obudowy.
  • Jeśli widoczna jest usterka typu “zimnego lutu”, to zostają przelutowane styki gniazda do ładowania USB.
  • Jeśli usterka jest poważniejsza, to zostają całkowicie wymienione elementy podzespołu ładującego, na przykład w przypadku złącza z wyrwanymi punktami lutniczymi.
  • Na sam koniec sprawdzane jest czy to działanie przyniosło skutek, jeśli tak, urządzenie zostaje z powrotem złożone w całość i wraca do swojego właściciela.
Shopping Cart
Przewiń do góry