Screenlab » iPhone 12 – hit czy kit?
Iphone 12

iPhone 12 – hit czy kit?

Firma Apple szczyci się produkcją jednych z najbardziej pożądanych telefonów na świecie. Co roku we wrześniu cały świat wyczekuje premiery nowego modelu iPhone’a. W 2020 r. miało miejsce wprowadzenie na rynek serii 12. Czy po upływie ponad dwunastu miesięcy, jest to najlepsza telefoniczna inwestycja?

Podstawowe zmiany w nowym iPhone 12

Przyjrzyjmy się dokładniej modelowi rocznego smartfona. Jak za każdym razem, nowość od Apple miała przynieść przełom. Zmiany z pewnością są, ale czy faktycznie aż tak rewolucyjne na rynku telefonów?

Na wstępie warto rozróżnić cztery wersje modelu iPhone’a 12 – standardową, mini, pro oraz pro max. Różnią się one przede wszystkim wielkością oraz właściwościami aparatu, jednak wyglądem w dużym stopniu są do siebie podobne. Warto zwrócić uwagę na wprowadzenie wersji mini. Jest to do tej pory najmniejszy telefon Apple z ekranem pokrywającym całą przednią powierzchnię urządzenia. Polepszono właściwości wyświetlacza, który został na tyle udoskonalony, że przy podobnych parametrach pozostano również przy modelu 13. Za przełom z pewnością można uznać rozdzielczość ekranu OLED — w podstawowej wersji smartfonu jest bardzo wysoka.

Sam design różni się od poprzednich modeli. Inspiracją był o wiele starszy iPhone 5. Świadczą o tym brak zaokrągleń krawędzi i ostrzejsze wykończenie rogów. Wprowadzono również możliwość obsługi sieci 5G, pierwszy raz wśród smartfonów Apple.

Apple Iphone 12

Czym wyróżnia się w porównaniu do starszych smartfonów?

Apple zdecydowało się odejść od dodatku do urządzeń w postaci ładowarki. Uzasadnieniem było dbanie o środowisko. Z początku rewolucja została przyjęta negatywnie, zwłaszcza dla klientów, którzy zdecydowali się na przejście z Androida. Ogólnie jednak pojawienie się smartfona na rynku zostało odebrane pozytywnie. Przede wszystkim dla posiadaczy modeli z mniejszymi przekątnymi ekranu — np. iPhone’a 7 czy SE — wersja mini jest wyjątkowo kusząca.

Przy zestawieniu trzech standardowych modeli – 11, 12 oraz 13 – dwunastka jest bardziej zbliżona do najnowszego smartfona. Jest to często najbardziej opłacalne rozwiązania, porównując dostępne telefony na rynku.

Najkorzystniejsza inwestycja

Ciężko znaleźć iPhone’a poniżej kwoty 1000 zł. Chętnych nie powinno to jednak dziwić, ponieważ było tak od początku wejścia Apple’a na rynek. W przypadku zakupu nowego urządzenia, konieczne jest zagospodarowanie co najmniej 2000 zł (a to i tak w przypadku starszych telefonów).

Warto pamiętać, że we wrześniu miała miejsce premiera nowego iPhone’a 13, również w kilku wariantach. Pojawienie się nowego modelu zawsze powoduje obniżenie cen tych starszych. Biorąc pod uwagę zbliżone parametry obu smartfonów, warto jednak zainwestować w tę starszą wersję.

Shopping Cart
Przewiń do góry