Screenlab » Czy wymieniona bateria wpływa na pracę telefonu?
jak wygląda Wymiana baterii w telefonie

Czy wymieniona bateria wpływa na pracę telefonu?

Coraz dłużej i coraz bardziej intensywnie używamy naszych telefonów, dlatego po jakimś czasie można zaobserwować zdecydowany spadek, jeśli chodzi o wytrzymałość baterii. Nie oznacza to jednak od razu, że musimy wymieniać całe urządzenie. Czasem wystarczy wymiana tak podstawowego elementu, jakim jest bateria. Zmiany można zaobserwować błyskawicznie i cieszyć się sprawnym urządzeniem, które działa tak jak na początku.

Jak szybko zużywa się bateria w telefonie?

Współczesne telefony nie służą już tylko do wykonywania połączeń i pisania SMS-ów. Jest to dosłownie mały, przenośny komputer, na którym nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania. Logiczne wobec tego wydaje się to, że zdecydowanie skróciła się żywotność baterii w porównaniu do modeli sprzed kilku lat.

Obecnie, obciążamy nasze smartfony bardzo jasnym ekranem, dźwiękami, wideo, używaniem aparatu, przeglądaniem social mediów, korzystaniem z WiFi lub LTE, co sprawia, że czasem jedno ładowanie w ciągu dnia to za mało. Nie istnieje jednak konkretna liczba wskazująca jak szybko zużyje się bateria, jest to przede wszystkim uzależnione od tego, jak intensywnie używany jest nasz telefon, może to być zarówno czas 2 lat, jak i 6 lat.

Kiedy przychodzi czas na wymianę baterii?

Jak już zostało wspomniane, nie ma magicznej liczby, która wskaże nam kiedy wymienić baterię. Jednak istnieją sygnały, które jednoznacznie nam pokazują, że przyszedł czas na nową baterię. Przede wszystkim jest to zwiększenie częstotliwości ładowania urządzenia mimo, że nie jest użytkowane bardziej intensywnie niż przedtem. Warto wtedy sprawdzić czy nie mamy przypadkiem powłączanych dodatkowych funkcji, których nie używamy, czy nie udostępniamy przez cały czas swojej lokalizacji lub czy nie włączyliśmy Bluetooth.

Oprócz tego, możemy sprawdzić czy nie zainstalowaliśmy aplikacji, która zużywa więcej energii niż pozostałe. Dostęp do takich danych ma każdy użytkownik w ustawieniach telefonu, w sekcji “zużycie baterii przez aplikacje”. Jeśli sprawdzimy wszystkie możliwości, a stan baterii pozostaje taki sam, to sygnał, że czas na wymianę. Dodatkowym znakiem może być puchnięcie baterii, które jest widoczne gołym okiem.

Czy wymiana baterii wpłynie na pracę telefonu?

Po wymianie zużytej baterii od razu zauważymy zmianę. Oczywiście jak najbardziej na plus, ponieważ nasz telefon nie będzie już musiał być ciągle przypięty do ładowarki lub powerbanka.

Czas pracy baterii zdecydowanie się wydłuży i pozwoli nam na intensywne używanie telefonu, bez konieczności odmawiania sobie korzystania z niektórych aplikacji lub ciągłego zaciemniania ekranu, aby zaoszczędzić kilka procent baterii. Dobra bateria to także szybsze działanie systemu, ponieważ jest ona dla telefonu sercem. Jeśli działa sprawnie i nie zużywa ponadprogramowej energii to całość będzie funkcjonować płynniej i sprawniej.

Shopping Cart
Przewiń do góry