Screenlab » Czy wymiana ekranu w telefonie jest opłacalna?
Czy wymiana ekranu w telefonie jest opłacalna

Czy wymiana ekranu w telefonie jest opłacalna?

Obecne czasy zmuszają nas do szybkiego trybu życia. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, a nasz telefon może wylądować na podłodze. Wtedy od razu przychodzi przerażająca myśl o zbitym ekranie. Nie dość, że wymiana szybki oraz wyświetlacza to niemały koszt, to wiele osób nie wyobraża sobie nawet chwili bez swojego telefonu. Często nawet pokrowiec czy szkło hartowane nie uchronią telefonu przed ewentualnym uszkodzeniem.

Jakie mamy możliwości?

W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, która z opcji będzie dla nas bardziej korzystna – naprawa telefonu czy wymiana urządzenia na nowe. W przypadku uszkodzenia wyłącznie szybki, sprawa jest o wiele prostsza, bowiem wymiana szybki nie wiąże się z dużym kosztem. Natomiast, gdy uszkodzeniu uległ również moduł wyświetlacza, naprawa wyniesie nas o wiele więcej.

Kolejną decyzją, jaką musimy podjąć jest to, komu powierzyć naprawę naszego smartfona. Mamy do wyboru dwie opcje: autoryzowany serwis lub serwisy pogwarancyjne – prywatne. W przypadku skorzystania z usług pogwarancyjnego serwisu należy upewnić się, z jakich części korzysta (oryginalne lub zamienniki), ponieważ efekt naprawy może się znacząco różnić. Nieoryginalne części mogą okazać się wątpliwej jakości, sprawiać problemy oraz generować dodatkowe koszty.

Od czego zależy cena wymiana ekranu w telefonie?

Jak już wspominaliśmy, głównym aspektem determinującym koszty naprawy jest wielkość i wiek uszkodzeń. Koszt wymiany wyświetlacza wiąże się z większymi kosztami ze względu na to, że najczęściej widać uszkodzenia mechaniczne, które nigdy nie będą podlegać gwarancji u producenta.

Kolejnym aspektem, jaki wpływa na cenę wymiany ekranu w telefonie jest model smartfona. Wymiana wyświetlacza jest zawsze opłacalna w telefonach marki Apple. Ze względu na bardzo powolny spadek wartości IPhone’ów na rynku telefonów używanych, naprawa będzie korzystna finansowo. Nie ma takiej samej zasady, jeśli chodzi o inne modele, jednakże zawsze najnowszy model będzie generował większe koszty naprawy. Zatem, w przypadku uszkodzenia wyświetlacza w starszych modelach telefonów, koszt naprawy może być równy jego wartości, a czasem nawet ją przewyższać. Wtedy, o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się zakup nowego urządzenia.

Warto również podkreślić, iż w przypadku starszych telefonów, niektóre serwisy mogą nie dysponować odpowiednimi częściami, co również będzie się wiązać z koniecznością wymiany urządzenia na nowe.

Wyświetlacz regenerowany

Wyświetlacz regenerowany to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wymienić uszkodzony ekran, zachowując jednocześnie pełną sprawność techniczną urządzenia. Wyświetlacz regenerowany jest oryginalny, zatem umożliwia niezakłócony dotyk oraz matrycę wyświetlacza. Ponadto, oferuje wymienną szybę. W przypadku naprawy telefonu, ta opcja zdaje się być nieco droższa, jednak wyświetlacz jest jest tańszy w porównaniu z nowym. Jego największą zaletą jest to, że urządzenie będzie działać jak nowe. Warto zaznaczyć, iż nie wszystkie serwisy oferują tego rodzaju usługę.

Shopping Cart
Przewiń do góry