Screenlab » Co oferuje najnowsza aktualizacja iOS?
nowa aktualizacja ios iphone 2021

Co oferuje najnowsza aktualizacja iOS?

Aktualizacje iOS, czyli systemu operacyjnego dedykowanego telefonom marki Apple nie przestają zaskakiwać i z każdą kolejną odsłoną zaskakują użytkowników nowymi przełomowymi rozwiązaniami, o których reszta konkurencji może pomarzyć. Nie inaczej jest w przypadku iOS 14.6 czyli najnowszej wersji dostępnej dla użytkowników. Aktualizacja ta wprowadza kilka ciekawych innowacji a także korekcji względem poprzedniej wersji.

Sterowanie głosowe

Użytkownicy urządzeń Apple przywykli już do wydawania poleceń głosowych “Siri”, czyli inteligentnemu asystentowi systemów operacyjnych iOS. Ale zupełną nowością,, w świecie urządzeń sygnowanych nadgryzionym jabłkiem, jest opcja odblokowywania głosowego. Aby aktywować głosowe odblokowywanie urządzenia, należy ustawić frazę w ustawieniach dostępności, na która reagować będzie system i która pozwoli na dostęp do telefonu bez konieczności wpisywania kodu, używania Face ID albo odcisku palca.

Należy pamiętać o tym, aby wybrana fraza była skomplikowana i ciężka do odgadnięcia ze względu na to, iż urządzenie nie reaguje na głos użytkownika a na konkretne słowa, przez co przypadkowa osoba może w teorii uzyskać do niego dostęp. Ponadto wybrana fraza musi być podana w języku angielskim, aby system ją zaakceptował. Funkcja ta jest niezaprzeczalnie udogodnieniem, ale trzeba pamiętać o tym, aby nie używać tej funkcji w miejscach, gdzie znajduje się dużo osób, gdyż znajomość frazy przez osobę, która znać jej nie powinna może ułatwić odblokowanie telefonu w przypadku kradzieży.

naprawa serwis apple iphone kraków

Twój Iphone się zepsuł? Chcesz wymienić baterię lub szybkę? Zleć to nam tutaj!

Air tag

Air Tag jest urządzeniem lokalizującym, które użytkownik telefonu Apple może zakupić i dołączyć do swoich rzeczy, aby zapobiegać gubieniu się ich. W momencie, gdy dana osoba nie może czegoś znaleźć, włącza funkcję lokalizowania, a Air Tag zaczyna wibrować, dzięki czemu łatwiej jest ją odszukać, a dodatkowo urządzenie wskazuję drogę do zguby.

W przypadku, gdy Air Tag znajduje się dalej, pomocne okazują się inni użytkownicy telefonów Apple, którzy mogą go zlokalizować i oddać zgubioną rzecz w ręce właściciela. Nowością, wprowadzoną wraz z iOS 14.6 jest brak konieczności podawania numeru telefonu. Aktualnie osoba, która znajdzie zgubiony telefon, automatycznie dostaje na swoje urządzenie adres e-mail, aby móc skontaktować się z właścicielem, co pomaga w dbaniu o prywatność.

Podsumowanie

Przedstawiliśmy dwie nowe funkcje dostępne po aktualizacji systemu. Aby dowiedzieć się więcej, warto wejść na oficjalną stronę Apple, na której zostały opisane wszystkie uaktualnienia.

Shopping Cart
Przewiń do góry